Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zwoleński Festiwal Chleba XIX Dożynki Powiatowe Zwoleń 2017

 
"Zwoleński Festiwal Chleba" XIX DOŻYNKI POWIATOWE – Zwoleń 2017 , które odbywały się w dniu 27 sierpnia w Zwoleniu były czasem doskonałej zabawy i świętowania do późnych godzin nocnych. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się korowodem wieńcowym poprowadzony przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kukułki” z Bartodziej, niosące symbol tegorocznego urodzaju „Róg obfitości” z darami ziemi, tuż za nimi z chlebem powiatowym Starostowie Powiatowi Dożynek: Pani Barbara Dorota Szczepanowska z Miechowa Kolonii, gm. Kazanów i Pan Łukasz Włodarczyk z Baryczki, gm. Przyłęk. Za nimi Starostowie z Gmin: Tczów: Pani Bogumiła Wieczorek z Wincentowa i Pan Mieczysław Kozuń z Rawicy-Kolonia, Zwoleń Pani Dorota Solecka z Helenowa i Pan Leszek Michalski z Zielonki Starej, Kazanów: Pani Izabela Bochniak z Kowalkowa i Pan Piotr Rzepa z Osuchowa, Policzna: Państwo Aneta i Sławomir Sztobryn z Gródka. Przyłęk: Pani Agnieszka Jaskólska z Andrzejowa i Pan Michał Szczepanek z Mszadli Dolnej. Na końcu korowodu delegacja Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej w Zwoleniu. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska oraz starosta zwoleński Waldemar Urbański, którzy powitali zaproszonych gości i wszystkich rolników.Tradycyjnie starostowie dożynek poszczególnych gmin przekazali na ręce starosty i burmistrz Zwolenia oraz wójtom chlebów wypieczonych z tegorocznych zbiorów. Burmistrz Zwolenia podziękowała starostom za otrzymany chleb mówiąc „Obiecuję dzielić nim sprawiedliwie, tak by w gminie Zwoleń nikomu go nie zabrakło...” Następnie przystąpiono do dzielenia się chlebem ze wszystkimi uczestnikami dożynek. Więcej na Portalu Obiektywnie.info.pl.

 


Adam Dziedzic
 
Data pliku video: 2017-08-31, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zwoleński

  Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola