Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XXVII Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe

Data publikacji: 2018-06-27, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
  Czarnoleskie Spotkania Sobótkowe rozpoczynają się w klimatycznym amfiteatrze w parku muzealnym, gdzie przybyłych gości wita gospodarz gminy – Wójt Tomasz Adamiec. Do Czarnolasu co roku licznie przybywają goście: samorządowcy, reprezentanci kultury i sztuki. Następnie z amfiteatru wyrusza korowód Sobótkowy, w którym uczestnikami są zaproszeni goście przy asyście zespołów folklorystycznych, odbywa się degustacja miodu. Jak co roku Sobótki obfitują w liczne atrakcje w tym roku na scenie wystąpili m.in.: lider zespołu WAWELE – Jan Wojdak, kabaret OTTO, zespół „Piękni i Młodzi”. Odbył się bieg i marsz po zdrowie, wernisaż wystawy pokonkursowej „FOTO-POETICA”, koncert muzyki filmowej w wykonaniu TRIA KAMERALNEGO, występy Zespołów Folklorystycznych, pokaz sztucznych ogni, widowisko „tańczące fontanny”, jednak przede wszystkim impreza odbywała się wśród setek osób, doskonale bawiących się do późnych godzin. Film z biegu Policzna – Czarnolas:   Galeria:            

Pełna treść wiadomości na: policzna.ugm.pl/?post_type=mtl_news&p=5881
policzna.ugm.pl, Źródło artykułu: policzna.ugm.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zwoleński

  Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola