Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XII Spotkania z Piosenką Ludową w Policznie

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
XII Spotkanie z Piosenką Ludową rozpoczęło się walcem pięknie zatańczonym przez zespół” Kontrast” z Pionek. Następnie obecnych na spotkaniu gości przywitał Wójt Gminy- Tomasz Adamiec wraz  z Panią Dyrektor ZPO w Policznie Jolantą Kalinowską. Gmina Policzna gościła w tym roku starostę zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego, wicestarostę Arkadiusza Sulimę, burmistrz Zwolenia Bogusławę Jaworską, zastępcę burmistrza Grzegorza Molendowskiego, wójt Kazanowa Teresę Pancerz – Pyrka oraz przewodniczącego Rady Gminy Policzna Pawła Jędrę. Tegoroczne spotkania z Piosenką Ludową gospodarz gminy, rozpoczął od złożenia szczególnych życzeń z okazji 15-lecia istnienia zespołu „Sobótka” z Czarnolasu. Tomasz Adamiec, złożył zespołowi- serdeczne podziękowania, wyrazy uznania i szacunku za wkład włożony w rozwój kultury ludowej, pielęgnowanie i szerokie upowszechnianie rodzimego folkloru. Życzył, aby jubileusz był powodem do dumy i zadowolenia a praca w zespole przez wiele jeszcze lat dostarczała zespołowi nieustającej radości i satysfakcji.   Na XII spotkanie z piosenką przybyło ponad 20 zespołów: „Sobótka” z Czarnolasu Klub Seniora ze Zwolenia, „Kontrast” z Pionek, Klub Seniora Radom, „Gąsowianki” gm. Jastrząb, „Kalina” gm. Zakrzew, „Strykowice” gm. Zwoleń, „Lilia” gm. Zakrzew, „Barwy Życia” z Pionek, „Mirowianki” gm. Mirów, „Sycyna” z Sycyny, „Piątkowy Stok” ze Zwolenia, „Kazanowianki znad Iłżanki”, „Jaskółka” z Małomierzyc gm. Iłża, „Półborzanki” gm. Pionki, „Pogodna Jesień” ze Zwolenia, „Grabowianki” gm. Przyłęk, KGW „Pakosław” gm. Iłża, Kapela Wojciechowska z Wojciechowa powiat Lublin, „Złota Jesień” z Kozienic, „Wrzos” z Garbatki-Letnisko, „Relaks” z Kozienic, „Królewskie Źródła” z Jedlni gm. Pionki.   Każdy z zespołów przedstawił po kilka utworów ze swojego repertuaru, nagradzanych przez widownie gromkimi brawami wszyscy bez względu na wiek mogli cieszyć się pięknem ludowych pieśni. Gospodarz wręczał poszczególnym formacjom dyplomy i kosze prezentowe. Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa przy popularnych melodiach. Wójt Tomasz Adamiec na koniec podziękował słowami:   “Chciałbym podziekować wszystkim Państwu, wszystkim zespołom i artystom za przepiękne granie i śpiewanie i tak jak zaśpiewał zespół „Sobótka na zakończenie – „Niech muzyka płynie po calutkiej gminie, ja dołączę po całym powiecie i na całym świecie”.  

Pełna treść wiadomości na: policzna.ugm.pl/?post_type=mtl_news&p=6154
policzna.ugm.pl, Źródło artykułu: policzna.ugm.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zwoleński

  Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola