Rusza II edycja realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego programu promocyjnego Paszport Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Wśród osób, które podczas mazowieckich wycieczek zbiorą co najmniej 20 punktów, rozlosowane zostaną ciekawe nagrody. Konkurs trwa do 31 października br.
W tym roku w akcji bierze udział 68 mazowieckich muzeów i galerii, wymagane regulaminem pieczątki będzie można także zdobyć poprzez uczestnictwo w licznych imprezach kulturalnych i turystycznych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić się po paszport turystyczny do jednego z partnerów, a następnie zbierać pieczątki, które przeliczane są na punkty.
W programie uczestniczy również Muzeum Regionalne w Zwoleniu, Al. Jana Pawła II 2.
Można było pobrać paszport i uzyskać pieczątkę także w dniach 22 i 24 czerwca podczas „XXXIII Imienin Pana Jana" - imprezy dedykowanej Janowi Kochanowskiemu.
Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest dostarczenie do 31 października br. paszportu zawierającego odpowiednią ilość zebranych pieczątek oraz wypełnioną i podpisaną stronę z kartą identyfikacyjną do siedziby Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa.
Informacje oraz regulamin konkursu dostępne są także na stronie internetowej samorządu województwa mazowieckiego www.mazovia.pl
![]() |
Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób. Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola