Belka
Środa, 16 Lipca 2025   imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pani Burmistrz czyta dzieciom.....

Data publikacji: 2012-01-18, Data modyfikacji: 2012-07-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Pani Burmistrz czyta dzieciom.....

Dzieci ze Zwolenia, spędzające ferie w mieście, miały we wtorek 17 stycznia niepowtarzalną okazję posłuchania bajek w wykonaniu... burmistrz Bogusławy Jaworskiej.

Pani burmistrz czytała fragmenty książki „Dzień cukierka bez papierka, czyli Ekozośka sprząta świat" autorstwa Katarzyny Sowuli z Sycyny. W nawiązaniu do lektury, jednym z elementów scenografii spotkania były cukierki, które dzieci mogły zjeść, a papierki pod słodyczach wrzucić do wykonanego przez siebie „śmieciozaura".

Nie było to pierwsze takie doświadczenie burmistrz Jaworskiej, która w przeszłości z powodzeniem występowała na konkursach recytatorskich.

Głośne czytanie bajek przez przedstawicieli władz samorządowych to jedna z wielu propozycji Domu Kultury w Zwoleniu na rozpoczęte właśnie ferie. W programie są także spektakle, zajęcia dla początkujących muzyków, aktorów, fotografików, wokalistów, tancerzy i plastyków.

Największym powodzeniem cieszy się wycieczka do Radomia, gdzie jej uczestnicy będą mogli obejrzeć w kinie „Kota w butach" w wersji 3D oraz zwiedzić wystawę „Tajemnice Czarnego Lądu" w Muzeum Jacka Malczewskiego. - Na ten wyjazd mieliśmy ponad 40 miejsc, wszystkie zostały zarezerwowane w ciągu zaledwie jednego dnia - mówią organizatorzy wyjazdu.

W poniedziałek na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Solca wyjechali muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Dla części z nich, wyjazd ma też charakter integracyjny, ponieważ kilka osób dołączyło do orkiestry w ostatnich tygodniach.

Również w poniedziałek odbył się casting do nowej sztuki teatralnej „Trochę w dur, trochę w mol", której premiera jest planowana na koniec kwietnia podczas tegorocznej edycji zwoleńskich „Teatrałek". Kandydaci na aktorów dołączą do istniejącej grupy teatralnej „Talento".

W związku ze zbliżającym się świętem babci i dziadka uczestnicy zajęć plastycznych wykonują upominki.

Jeszcze w tym tygodniu Dom Kultury w Zwoleniu zaprasza na multimedialne pokazy baśni Andersena oraz spektakl zatytułowany „Dr. Dolittle" w wykonaniu Teatru Art-Re z Krakowa.

Autorzy feryjnego programu mają też propozycje dla łasuchów i miłośników kuchni. W drugim tygodniu ferii zapraszają osoby, które chciałyby poznać nowoczesne sposoby wyrabiania różnych rodzajów chleba i bułeczek, połączone z ich degustacją.

Przez całe ferie w zwoleńskim domu kultury od 7.30 do 20.00 można też posurfować w internecie. Placówka udostępnia 10 stanowisk komputerowych, które od początku są wręcz oblegane. Ponadto dom kultury oferuje m.in. naukę gry na instrumentach, kurs dla przyszłych grafików komputerowych, spotkania fotograficzne, zajęcia szachowe i taneczne oraz karaoke z popcornem.

 

zwolen.pl, Źródło artykułu: zwolen.pl, Autor zdjęć: zwolen.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    zwoleński

    Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób.

    Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola