Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja o stypendium szkolnym

Data publikacji: 2018-08-14, Data modyfikacji: 2018-08-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Wnioski (wraz z kompletem załączników) przyjmowane będą w terminie od 1 do 15 września 2018 r. w siedzibie Urzędu Gminy Policzna pok. 9. Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o przyznanie stypendium wynosi 528 zł/osobę w rodzinie miesięcznie; dochód z gospodarstwa rolnego wynosi 308 zł/ha przeliczeniowy.   Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Nie mogą ubiegać się o nie dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych – tzw. „zerówek”, gdyż są one objęte rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym, a nie obowiązkiem nauki szkolnej. UWAGA: Rodzice ucznia otrzymującego stypendium szkolne są zobowiązani niezwłocznie powiadomić organ, który przyznał stypendium, o ustaniu przyczyn, które stanowiły podstawę przyznania stypendium szkolnego ( zmiana dochodu rodziny).   Dokumenty, jakie będą potrzebne do złożenia wniosku:– zaświadczenie o dochodach za miesiąc (sierpień) z zakładu pracy (brutto, netto)–  decyzje z Powiatowego Urzędu Pracy w przypadku zarejestrowania w PUP – decyzje z KRUS o odprowadzanych składkach na ubezpieczenie rolnicze (jeśli się jest rolnikiem) – zaświadczenie o pobieranych świadczeniach rodzinnych GOPS (zasiłek rodzinny, pielęgnacyjny, dodatki, itp.) – oświadczenie o posiadanym gospodarstwie rolnym – odcinek potwierdzający otrzymanie renty/emerytury (sierpień) – odcinek potwierdzający otrzymanie alimentów (sierpień) – zaświadczenie ze szkoły potwierdzające kontynuowanie nauki ( w przypadku dziecka powyżej 16 r. ż.) – informacje o dochodzie uzyskanym z prowadzenia działalności gospodarczej. Świadczenie wychowawcze „500 +” nie będzie wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych.

Pełna treść wiadomości na: policzna.ugm.pl/?post_type=mtl_news&p=6140
policzna.ugm.pl, Źródło artykułu: policzna.ugm.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  zwoleński

  Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola