Belka
Sobota, 18 Maja 2024   imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

UWAGA ROLNICY Nowe zasady zwrotu podatku akcyzowego

Data publikacji: 2019-01-14, Data modyfikacji: 2019-01-16
A A AWydrukDrukuj  
 
UWAGA ROLNICY Nowe zasady zwrotu podatku akcyzowegoKażdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VATw terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.,w terminie od 1 sierpnia 2019 r. do 02 września 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019 r. do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r.Nowe zasady ustalania limitu zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r.Zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 10 marca 2006 r. limit ustala się jako sumę:1) kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego określonej w ewidencji gruntów i  budynków, według stanu na dzień1 lutego danego roku 1 litr x 100 x powierzchnia użytków rolnych x 1 zł2) kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.1 litr x 30 x średnia roczna liczba dużych jednostek bydła x 1 złW 2019 r stawkę zwrotu podatku akcyzowego ustala się w wysokości 1,00 zł na 1 litr oleju. Do wniosku o zwrot podatku dołącza się: 1) faktury VAT albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w  okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku; 2) oświadczenie (oryginał) – wydane przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierające informacje o  liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła utrzymywanego przez posiadacza bydła w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku, zawarte w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych i uzyskane na podstawie przepisów ustawy z  dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2017 r. poz. 546 oraz z 2018 r. poz. 1642) — w przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła.”. Wypłata zwrotu przyznanego na podstawie decyzji następuje na podany we wniosku rachunek bankowy w terminach:1 – 30 kwietnia danego roku w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie1 – 31 października danego roku w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

Pełna treść wiadomości na: policzna.ugm.pl/?post_type=mtl_news&p=6603
policzna.ugm.pl, Źródło artykułu: policzna.ugm.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    zwoleński

    Powiat zwoleński - utworzony wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w województwie mazowieckim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Zwoleń. Na powiat składa się jedno miasto – Zwoleń, a także 5 gmin: Zwoleń Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów. Na obszarze 571 km² mieszka 37 tys. osób.

    Do ciekawych atrakcji turystycznych należą rezerwaty przyrody: Okólny Ług, Miodne, Ługi Helenowskie, Borowiec. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody, które dodają powiatowi swoistego uroku. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Warto tu także zajść do Muzeum w Czarnolesie i odwiedzić wieś Sycyna. Jest ona jedną z nielicznych wsi w regionie radomskim, której metryka sięga czasów średniowiecza. Pierwsza wzmianka o Sycynie pochodzi z 1191 roku.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola